Úvod Zdravie a Štýl Je čas síť von do prírody

Je čas síť von do prírody

1063
0
ZDIEĽAŤ

Jediné športové palice, ktoré sme kedysi poznali, boli lyžiarske palice. Dnes sa však doba zmenila a do módy sa dostal nordic walking. A tak dnes v mestách, alebo v horách môžete vidieť mužov a ženy s palicami v rukách, kráčať v ústrety svojmu zdraviu a vitalite. Či už s turistickými palicami, alebo špeciálnymi palicami na nordic walking. Ale aj pri takej zdanlivo jednoduchej činnosti, akou nordic walking je, treba dodržiavať základné zásady.

Prvou je výber správnych palíc, v závislosti na teréne, v ktorom budete chodiť a na vašej výške. Iné palice sa používajú pri chôdzi na rovnom teréne, ako je asfalt, alebo betón, na rovine, alebo v kopcoch na skalách a nerovnom teréne. V špecializovanej predajni je určite niekto, kto vám je schopný poradiť a pomôcť pri výbere. Ak si chcete palice objednať cez internet, musíte sa spoľahnúť na popis pri výrobku, kde by malo byť vyšpecifikované, na čo sa tie ktoré palice hodia.

Veľmi dôležité je aj to, aby palice boli odpružené a chránili tak vaše zápästia od nárazov. V závislosti od vašej výšky si vyberte dĺžku palíc tak, aby ste boli schopní si ich správne nastaviť. Na internete nájdete mnoho odporučení, ako správne palice používať. Je niekoľko skupín svalov, ktoré môžete trénovať pri nordic walking, záleží na správnej technike chôdze. Ak si nie ste istí, či to robíte správne a efektívne, vyhľadajte odborníka, alebo navštívte školu chôdze, kde vás správnu techniku naučia. Pri bicyklovaní, alebo behu zaťažujeme hlavne spodnú časť tela, ale pri nordic walkingu precvičujeme aj hornú časť tela a pri takejto chôdzi zapájame takmer 90 percent svalov. A to si myslím stojí za to.

Takže vyskúšajte tento zaujímavý a úžasný šport, ktorý je svojou nenáročnosťou a variabilitou vhodný aj pre začiatočníkov a pre ľudí všetkých vekových kategórií.

Autorské právo: deyangeorgiev / 123RF Reklamní fotografie