Úvod Zdravie a Štýl Elektrický bicykel pomôže tam, kde už nevládzete

Elektrický bicykel pomôže tam, kde už nevládzete

455
0
ZDIEĽAŤ
Elektrický bicykel pomôže tam, kde už nevládzete
Elektrický bicykel pomôže tam, kde už nevládzete

Jazdenie na elektrickom bicykli nie je len pre lenivcov alebo pre ľudí so zníženými pohybovými schopnosťami. Môžeme vám garantovať, že cyklistiku na ebiku si užijete rovnako ako na klasickom bicykli. Pokojne vám potvrdíme, že kúpiť si elektrický bicykel so sebou prináša len samé výhody a nové možnosti pre každého milovníka cyklistiky.

Základné kroky pri výbere elektrického bicykla

Elektrický bicykel si nevyberajte len podľa ceny. Uvedomte si, že za komfortnú jazdu si musíte priplatiť, a preto ak jazdíte často, tak sa zamerajte radšej na kvalitu. Ebike sa dá vybrať vo viacerých variantoch presne ako klasické bicykle. Na jazdenie v horách sú určené horské bicykle, ktoré majú širšie kolesá a lepšie zvládnu napríklad skaly či výmole. Ak plánujete jazdiť len po cestách, tak si kúpte elektrický mestský bicykel alebo crossový model. Niektoré mestské elektrické bicykle je možné skladať, čo vám uľahčí ich prevážanie v mestskej doprave. Výber typu bicykla naozaj zvážte, pretože v inom teréne, než na aký je bicykel určený, sa rýchlejšie vybíja batéria kvôli zvýšenému valivému odporu kolies. Elektrický bicykel vyberajte tiež podľa pohlavia. Ebike pre ženy má konštrukciu prispôsobenú tak, aby sa dámam lepšie zosadalo a mohli pri jazdení nosiť napríklad šaty. Samozrejme, že si všímajte parametre ako kapacita batérie, dojazd bicykla a tiež to, kde je batéria umiestnená. Ideálne umiestnenie je v strednej časti bicykla. Pohodový nákup elektrických bicyklov a iných športových potrieb je možný vďaka internetovému obchodu inSPORTline. Presvedčte sa sami, že nakupovanie môže byť zábavné a jednoduché.

Aké výhody so sebou prináša kúpa elektrického bicykla

  • Na elektrickom bicykli si dáte do tela ako na klasickom. Elektrický pohon môžete využívať len tam, kde už vaše vlastné sily nestačia – napríklad pri jazde do kopca alebo pri dlhších trasách. Sami určujete stupeň pomoci motora.
  • Ebiky sú skvelým dopravným prostriedkom na prepravu po meste. Počas jazdy do práce sa neunavíte, nadýchate sa čerstvého vzduchu, prídete zrelaxovaní a ušetríte čas pri hľadaní parkovania.
  • S elektrickým bicyklom sa vám nemôže stať, že by ste zostali trčať v kolóne alebo vám ušiel autobus. Vždy prídete načas a neminiete peniaze na verejnú dopravu.
  • Vďaka ebiku si môžete naplánovať dlhšie trasy. Vyskúšate si cyklotrasy, ktoré by boli na klasickom bicykli nedostupné. Užijete si dokonca jazdu do kopca a výhľady z vysoko položených miest.
  • Elektrické bicykle umožňujú vyraziť na cyklistické výlety seniorom, ľuďom s nadváhou alebo ľuďom s pohybovými problémami.

TIP NA ZÁVER: Nezabudnite na vštky e-bike doplnky, ktoré budete pri vašej cyklistike potrebovať.