Úvod Technika a Internet Dokovacia stanica má praktické a všestranné využitie

Dokovacia stanica má praktické a všestranné využitie

379
0
ZDIEĽAŤ

Dokovacia stanica jedných zacvaknutím pripojí k vášmu notebooku množstvo prídavných zariadení.  Je skvelým pomocníkom každého užívateľa notebooku.  Neoceniteľná je pre ľudí pracujúcich z domu, editorov fotografií alebo návrhárov.

Čo je dokovacia stanica

Asi ste o dokovacej stanici už počuli alebo čítali. V prípade, že máte doma notebook, nie je od veci si jednu dokovaciu stanicu zakúpiť. Toto zariadenie pripojíte pomocou USB kábla k notebooku a získate tak množstvo doplnkových funkcií. Dokovacia stanica vám umožní nielen pripojenie k ďalšiemu monitoru, myši, ale aj k doplnkovej klávesnici alebo výkonným reproduktorom. Svoj notebook tak môžete všestrannejšie používať a rozšíriť jeho funkcie. Hlavne na ultrabookoch alebo tenších notebookoch sa nenachádza dostatočné množstvo portov a konektorov. Dokovacia stanica disponuje ich veľkým počtom. Bude pre vás užitočným pomocníkom na pripojenie k periférnym zariadeniam. Pomocou dokovacej stanice sa z vášho notebooku stane plnohodnotný stolový počítač.

Dokovacia stanica a jej výhody

V prvom rade si zistite kompatibilitu vášho notebooku s vybranou dokovacou stanicou. Na trhu je na výber množstvo značiek a typov rôznej kvality a ceny. Nemusíte sa obávať, že by ste nenašli správnu stanicu. Aj najlacnejšie notebooky sú kompatibilné s množstvom dokovacích staníc. Spomínali sme USB porty. Najkvalitnejšie dokovacie stanice disponujú  viacerými USB portami. Získavate tak dodatočné možnosti na pripojenie externého disku, čítačiek kariet alebo priestor na nabíjanie telefónu, či MP3 prehrávača. Niektoré dokonca umožnia pripojenie až dvoch dodatočných monitorov a klávesnice. Vďaka stanici nemusíte neustále všetky doplnkové komponenty odpájať a ničiť tým káble a konektory. V neposlednom rade ušetríte aj množstvo času, ktorý by ste strávili pripájaním prídavných zariadení. Vašou jedinou úlohou bude zacvaknutie notebooku k stanici. Po opätovnom pripojení sa zariadenia automaticky spoja s vašim notebookom. Sami vidíte, že dokovacia stanica má nespočetné množstvo funkcií a výhod. Preto neváhajte s jej kúpou.