Úvod Dom, byt a záhrada Ako si dostatočne zabezpečiť pozemok?

Ako si dostatočne zabezpečiť pozemok?

235
0
ZDIEĽAŤ

Ochrana majetku a domova je v záujme každého vlastníka pozemku a nehnuteľnosti. Kde však začať, keď je na trhu také množstvo bezpečnostných prvkov?

Začnite jednoducho: oplotením!

Oplotenie pozemku nie je neprekonateľná prekážka pre potencionálneho zlodeja. Je to však prirodzená fyzická bariéra, ktorá mnohých neželaných návštevníkov odradí napríklad svojou výškou. Alebo dostatočne viditeľnou tabuľkou s fotkou psa a nápisom: „Tu strážim ja!” 

Aké oplotenie vybrať?

Z hľadiska bezpečnosti vyberajte pevné pletivá, napríklad zvárané pletivo. Odolnosť plotu závisí aj od hrúbky drôtu a hustoty výpletu.

Pletivo je opreté o plotové stĺpiky. Ich dostatočnú stabilitu zabezpečíte zabetónovaním a následnou montážou vzpier. Ideálne každých 25 metrov a v každom rohu pozemku.

Aby pletivo časom nestratilo na odolnosti v dôsledku korózie, vyberajte oplotenie ošetrené kvalitnou antikoróznou úpravou. Účinnou kombináciou je zinkovanie a vypaľovaná polyesterová farba.

Aj brána hrá dôležitú rolu

Ploty a brány k sebe neodmysliteľne patria. Klasické dvojkrídlové a jednokrídlové brány dokáže ľahko otvoriť každý.

Ak chcete zvýšiť bezpečnosť oplotenia, zamerajte sa na posuvné plotové brány. Najlepšie s elektrickým ovládaním, ktoré sa bez neho nedajú otvoriť.

Až keď budete mať pozemok zabezpečený kvalitným oplotením, môžete sa vrhnúť na ďalšie bezpečnostné prvky, napríklad kamerový systém alebo alarm.