Úvod Zdravie a Štýl 9 tipov, ako sa aj v lete vyspať doružova

9 tipov, ako sa aj v lete vyspať doružova

1272
0
ZDIEĽAŤ
Sleeping Girl on the bed. on light background

Počas horúcich letných nocí nemusíte spať vo vani ani s klimatizáciou pustenou na plné obrátky. Pripravili sme pre vás 9 rád, vďaka ktorým sa pohodlne vyspíte aj vo vlastnej spálni.

  1. Odľahčite večeru

V lete by ste sa mali vyvarovať tučným a ťažkým večeriam. Pravdou je, že v horúčave rovnako príde na chuť skôr šalát než hamburger s hranolkami.

  1. Pite veľa, ale prestaňte v správny čas

Dodržujte pitný režim, ale hodinu pred spaním už nepite. Vyhnete sa tak nočnom výpravám na toaletu. K posteli si napriek tomu nachystajte pohár s vodou pre prípad, že by vás v noci zobudil smäd.

  1. Vyhnite sa alkoholu

Orosené pivo možno vyzerá lákavo, ku kvalitnému spánku vám ale nepomôže. Nezaťažujte  horúčavou vyčerpaný organizmus ešte tým, že v noci bude musieť odbúravať alkohol.

  1. Na ľadovú sprchu zabudnite

Ľadová sprcha síce osvieži, bohužiaľ ale tak veľmi, že po nej len ťažko zaspíte. Nechajte ju preto radšej na ráno.

  1. Choďte si zaplávať

Na rozdiel od ľadovej sprchy je plávanie pred spaním veľmi dobrý nápad. Osviežite sa a tiež prirodzene unavíte pohybom. Spánok potom príde, ani nebudete vedieť ako.

  1. Bráňte sa proti komárom

Ráno aj večer spálňu dôkladne vyvetrajte. Pri nočnom vetraní ale nezabudnite zhasnúť alebo nasadiť do okna sieť proti hmyzu. Jedine tak sa vyhnete náletu komárov.

  1. Nevpusťte do spálne slnko

Sieť pomôže proti hmyzu, rolety a žalúzie zase proti slniečku. Nechajte ich celý deň zatiahnuté a zabráňte tak ohrievaniu interiérov.

  1. Zazimujte perinu

Zbavte sa teplej periny a radšej si vezmite ľahkú prikrývku alebo deku. Môžete spať tiež pod samotnými obliečkami alebo plachtou. Vaše letné prikrývky by mali byť ideálne z bavlny alebo iného priedušného materiálu.

  1. Nepodceňte kvalitu matraca

Základom zdravého spánku je ale vždy kvalitný matrac. Jedine tak nebudete vstávať rozlámaní a s kruhmi pod očami. Odporúčame kvalitné matrace od firmy Tropico, ktoré sú vďaka prateľným poťahom a ďalším vlastnostiam vhodné aj pre alergikov.

Príďte sa preto pozrieť do jednej z mnohých predajní v Čechách i na Slovensku a vyberte si matrac, na ktorom zaspíte ako v bavlnke bez ohľadu na to, či je vonku 0 alebo 30 °C.