Úvod Tlačové správy Pracovné odevy sa neoplatí podceňovať

Pracovné odevy sa neoplatí podceňovať

1247
0
ZDIEĽAŤ

Keďže iba málokto z nás vstupuje do dospelosti zabezpečený nadštandardným príjmom rodiny, sme nútení hľadať si vlastnú cestu, ktorá nás dovedie k menej či viac stabilnému príjmu. Práca je nástroj obživy, a teda činnosť vykonávaná pre niekoho za niečo. Ak ju však chcete brať plnohodnotnejšie, nemali by ste sa na ňu pozerať len ako na trvalý úväzok s určitým počtom hodín. Ide aj o úkoly, ktoré plnia určitý cieľ, a to vďaka telesnej alebo duševnej zdatnosti. Máme možnosť voľby a s výškou vzdelania sa rozširujú aj naše obzory. Hoci je pracovný trh v našej krajine pomerne chudobný, stačí si osvojiť niektorý z cudzích jazykov a môžete vycestovať za prácou snov i lepším platom za hranice Slovenska. Všetko je to o ľuďoch. V prípade, že si môžete vyberať, iste zvolíte zdravé pracovné prostredie, kde zamestnávateľ nepodceňuje pracovné odevy a ochranné pomôcky, atmosféra je tu uvoľnená, dočkáte sa preplatených nadčasov i bonusov za rizikovú prácu. Znie to možno príliš ideálne, ale moderný človek skutočne nemusí znášať podradné a nedôstojné zaobchádzanie. Špičkoví podnikatelia sveta vedia, ako sa robí biznis. Jeho podstatou je najmä úcta k zamestnancom a klientom. Arogancia a bezohľadnosť tu  nemajú miesto.

Nebojte sa spýtať na bezpečnosť

Pracovný pohovor sa nesie zväčša v duchu absolútnej dokonalosti. Snažíme sa ukázať v čo možno najlepšom svetle, aby si zamestnávateľ vybral práve nás. No ak nastupujete do práce, ktorá si vyžaduje ochranu a zvýšenú bezpečnosť, nebojte sa spýtať na to, čo Vám vie šéf ponúknuť. Ako on kladie nároky na uchádzačov, tak aj oni majú právo predložiť svoje požiadavky. Skutočne dobrá firma si je vedomá toho, že medzi jej základné povinnosti patrí vytvorenie bezpečného a zdravého prostredia pre svojich zamestnancov. Nejde iba o teóriu, pretože kompetentní sa naozaj dokážu postarať, aby bola pracovná obuv priradená každému zamestnancov. Ochrana dýchacích ciest, sluchu či zraku nie je tiež banalitou a zodpovedný majiteľ firmy to vie. Zakúpenie ochranných pomôcok si môže firma odpočítať z daní, v podstate ide o minimum, čo môže pre svojich ľudí urobiť, no stále je to pre mnohých akési tabu. Treba si však dávať pozor, pretože podnikateľ sa môže pri nedodržaní predpisov dostať do veľkých problém. Potom je už akékoľvek šetrenie na zamestnancoch zbytočné. Nehovoriac už o tom, keď sa pracovník zraní, začnú sa u neho prejavovať trvalé následky, prípadne aj niečo horšie. Podceňovať netreba ani pravidelnú kontrolu a servis strojov.

Pracovné oblečenie (OOPP) – to pravé riešenie

Či už ste zamestnávateľ, alebo zúfalý zamestnanec, ktorý sa rozhodne zakúpiť si ochranný odev a pracovné pomôcky na vlastné náklady, dovoľujeme si uviesť do pozornosti Pracovné oblečenie (OOPP), partnera, ktorého nájdete tiež na webe a-max.sk. V jeho ponuke sa nachádza pestrý sortiment od oblečenia do dažďa cez pracovnú obuv až po respirátory. Okrem toho Vám tu možno padne do oka niektorý z kvalitných strojov a zariadení, ako napríklad kladkostroj, hydraulický zdvihák, čerpadlo, kosačka alebo štiepačka. Výhodné obchodné podmienky sú samozrejmosťou.

Buďte o krok vpred pred všetkými nástrahami, ktoré na nás denne číhajú. S bezpečným vybavením sa predsa pracuje lepšie. Nech sa páči, vyberte si, čo práve potrebujete.  

Foto: © [GVS] / Dollar Photo Club