Úvod Nakupovanie a Móda Pokazená pracka alias ekonomická dezilúzia

Pokazená pracka alias ekonomická dezilúzia

1370
0
ZDIEĽAŤ

Trh na poslednú dierku

Dnes sa už žiaden obchodník netají tým, že sa veci vyrábajú na to, aby sa pokazili (najlepšie tesne po uplynutí záručnej doby). Je to až neuveriteľná črta trhovej ekonomiky, o akej by sa remeselníkom spred takých sto rokov ani nesnívalo. Žiaden výrobca, ktorého obchodná česť stála na tom, že vyrába kvalitné veci, ktoré Vám vydržia a dobre poslúžia, by nedokázal pripustiť, že si niekedy v budúcnosti depersonalizované obchody postavia pokojne obrat na podvádzaní zákazníkov – a čo viac, že oní zákazníci to spokojne prijmú ako fakt, nepoučia sa a naďalej budú nakupovať obdobné produkty. Znie to trochu ako kapitola z Hlavy XXII, ako zamotaný gordický uzol, ktorý sa nám uťahuje okolo tela ako tesný opasok. Pretože skutočne, nie je to žiadna novinka, že chrlenie lacného tovaru škodí na všetkých úrovniach ľudskej existencie…či už konkrétnemu zákazníkovi (a jeho kontu), alebo globálnemu prostrediu. Nakoniec tomu nepohodlnému tesnému opasku po dvoch mesiacoch definitívne odletí pracka a pretrhne sa pri najpoužívanejšej dierke.

Uťahujte s citom a štýlom

10117-30Riešenie samozrejme existuje. Investujte do kvalitného opasku. Ak si postupne kúpite päť šmejdov po desať eur, aj tak nakoniec dohromady zaplatíte tú päťdesiatku, ktorá sa Vám zdala najprv priveľa. Zvoľte si kus, ktorý bude vyhovovať Vášmu vkusu, štýlu, z dôveryhodného obchodu, kde budú ústretoví voči vašim požiadavkám či prípadným reklamáciám. Hlavne nerezignujte na kvalitu (poctivé remeslo, trváce materiály) – dá sa v prípade potreby dávkovať a vždy na nej v konečnom dôsledku získate.


Zásah do stredu uzla

Ak by sa Vám ešte zišla rada, ako rozseknúť gordický uzol starostí s tým, kde nájsť ten správny zdroj kvalitných opaskov, skúste kliknúť na www.panskaelegancia.sk a možno zistíte, že sa aspoň nejaký problém vo Vašom živote rozlúskne ľahko a rýchlo. Je totiž ešte jedna vec, ktorá je lepšia než kvalita – viac kvality. Nájdete tu pestrú škálu produktov, z ktorých si poľahky vyberú či už páni klasickejšie založení, minimalisti trvajúci na dobrej značke, alebo vyznavači nedbalej džínsovej elegancie.