Úvod Tlačové správy Detské postieľky a ich umiestnenie

Detské postieľky a ich umiestnenie

4208
0
ZDIEĽAŤ

Medzi základné otázky, ktoré si kladie každý rodič, patrí aj tá ohľadom detskej postieľky. Umiestniť ju ihneď po narodení dieťatka do samostatnej izby alebo ju nechať nejaký čas v rodičovskej spálni? Bude sa spať bábätku lepšie pri stene alebo naproti dverám? Zvažuje a preveruje sa každá alternatíva, aby sa drobček cítil čo najlepšie. V súčasnosti sú na trhu rôznorodé detské postieľky, ktoré ponúkajú dosiaľ nevídané možnosti. Je iba na rodičoch ujasniť si, čo skutočne hľadajú, preferujú a potrebujú. Pokiaľ čakáte prírastok a riešite podobné dilemy, ponúkame pár rád, ako si s tým ľahšie poradiť.

Inšpirované Amerikou

Ak by ste sa chceli držať slovenskej tradície, určite umiestnite postieľku do rodičovskej izby v blízkosti manželskej postele. Je to totiž jedno z najpraktickejších riešení. Pri dojčení tak nemusíte pobehovať z miestnosti do miestnosti. Samostatná izba, ktorá čaká dieťatko okamžite po príchode z pôrodnice, je obľúbená skôr v Amerike. Pokiaľ sa chcete nechať viesť týmto trendom, asi bude najlepšie, keď si v izbičke novorodeniatka nájdete miesto aj pre svoju posteľ. Po čase vás asi omrzí to behanie a rozhodnete sa uložiť priamo pri dieťati. I po dojčení je kontakt dieťaťa s matkou, a to aj v nočných hodinách, mimoriadne dôležitý. Dieťatko môže tráviť prvé týždne tiež v jednej posteli s rodičmi, hoci z bezpečnostných dôvodov to nie je práve najlepšia voľba. Dnes sú k dispozícií naozaj krásne, účelné a pohodlné postieľky pre bábätká, preto nie je nutné zbytočne špekulovať. Dôležité je, aby to vyhovovalo dieťatku i rodičom, ktorí sa nemusia po príchode dieťatka do rodiny obmedzovať tam, kde to skutočne nie je nutné.

Situovanie postieľky

Mnohé mladé rodiny zápasia s nedostatkom priestoru v prenajatom byte alebo u svojich rodičov, a preto je pre nich správne umiestnenie postieľky doslova luxusom. Oželieť môžete hocičo, no nemali by ste zabudnúť na dve základné pravidlá, a teda neumiestňujte postieľku do prievan a priamo k radiátoru. Maličké deti majú problém s termoreguláciou, a preto sa môžu pri zdroji tepla rýchlo prehriať. Okrem toho sa im môže vysušiť nosná sliznica. Pokiaľ máte šťastie a miesto nie je váš hlavný problém, situujte tento typ nábytku oproti oknu. Dieťatko by malo mať možnosť pozerať za svetlom, pretože veľmi skoro naň dokáže reagovať a otáčať sa za ním.

Aby nebolo zbytočne vykrútené, preto je lepšie dopriať mu priamy pohľad. Drobčeka môžete tiež polohovať a dopriať mu svetlo z viacerých strán. Ak nemáte istotu, čo sa prievanu týka, chráňte postieľku látkovým mantinelom. Detská postieľka sa väčšinou umiestňuje tak, aby ste mali na ňu dobrý výhľad zo všetkých uhlov. Ako dieťa rastie, je nutné zvýšiť opatrnosť. Odstráňte z jeho dosahu káble, lampy, šnúry a iné nebezpečné predmety. Pri postieľke by nemali byť umiestnené ani mobily, budíky, meteostanice, ale ani vysielačky. Jednoducho nič, čo rozptyľuje elektrosmog. V blízkosti by nemal byť ani iný kus nábytku, po ktorom by mohlo dieťa zliezť z postieľky von.

Veríme, že nájdete správnu cestu a docielite spokojnosť na všetkých stranách. Ak sa budete riadiť bezpečnosťou a srdcom, nemôžete nič pokaziť. Držíme palce!

Zdroj: babetko.rodinka.sk

Foto: detskapostel.com